Zájemcům o výuku astrologie - Váš osobní horoskop

Přejít na obsah

Zájemcům o výuku astrologie

Pokud jste se rozhodli, že se chcete sami s astrologií seznámit, uvádím několik tipů:
 
1. Rozhodně nejlepší způsob je absolvovat nějaký z odborných kurzů.

KURZY:
 
Dnes je spousta skvělých odborníků, kteří prostřednictvím svých kurzů předávají své zkušenosti. Záleží především na tom, jestli upřednostňujete osobní studium, nebo je pro Vás výhodnější dálkové studium. U osobního studia pro Vás bude jistě důležité najít svého „učitele“ podle regionu ve kterém žijete, což není podmínkou u studia dálkového. Výhodou osobní návštěvy kurzů je bezesporu už jen to, že se potkáte se stejně naladěnými nadšenci a můžete si vzájemně předávat rady, zkušenosti a sdílet vše společně.
 
Výhodou dálkového studia je zase to, že si můžete sami zvolit tempo výuky a čas a místo, které jsou pro Vás nejvhodnější. A nemusíte se bát, že by jste byli o něco ochuzeni, protože veškeré materiály (zvukové záznamy, skripta, ukázkové horoskopy) obdržíte a na svého učitele se můžete obrátit s dotazy, které Vám zůstanou nezodpovězeny  v rámci jednotlivých lekcí.
 
Většina astrologů, kteří nabízí své kurzy Vám rádi zašlou i ukázkovou hodinu, aby jste získali představu o obsahu a formě.  A rozhodně je potřeba vědět alespoň rámcově, o jakou astrologii máte zájem.
 
A ještě proč je důležité absolvovat kurz?  Informace dnes můžete čerpat z různých webů, knih a časopisů. Pro začátečníka je ale obtížné se zorientovat a vybrat si, co přesně se chce učit. Pokud máte jasnou představu, jakým směrem se chcete dát a stačí Vám informace v odborných knihách, bude pro Vás kurz jistě zbytečný. Já si osobně po přečtení některých publikací neumím představit, jak bych bez absolvování alespoň základního kurzu, hledala souvislosti.  Naučit se glyfy, charakteristiky jednotlivých znamení a domů je opravdu to nejsnadnější a zvládne to jistě každý. Když už se Vás ale někdo zeptá, s jakým systémem domů budete pracovat, většinou vůbec netušíte, co po Vás chce.
 
Já si pro studium vybrala dálkový kurz paní Evy Prokešové.  Na rozdíl od rad, které jsem uváděla, jsem si vybrala naprosto intuitivně a po zaslané ukázkové hodině jsem se ihned rozhodlaJ. Studium je rozděleno do čtyř ročníků, ale není podmínkou, že musíte absolvovat všechny.  Pokud Vás bude zajímat pouze výklad osobního horoskopu, zaměříte se přímo na výuku s tím související.  Jste-li z Prahy nebo okolí, bude pro Vás možné navštěvovat kurz osobně. Paní Prokešová též nabízí doplňkové kurzy, intenzivní kurzy a kurzy meditace. Podrobné informace najdete na webu:
 
 
Tímto bych také Evě ráda poděkovala za osobní přístup a vše, co jsem se od ní mohla naučit. Byla mojí učitelkou i inspirací.
 
Rozhodně dobrou volbou budou pro zájemce z Plzně a okolí kurzy JUDr. Jiřího Kubíka. Osobně jsem tyto kurzy neabsolvovala, ale jeho práci znám z několika přednášek prezentovaných v rámci „astrostřed“ pořádaných Astrologickou asociací. Vše potřebné a mnoho dalších informací i záznamy přednášek najdete na následujících stránkách:
 
 
V poslední době, nikoliv ale v poslední řadě, mě osobně zaujala nabídka kurzu horárání astrologie nabízené Vítem Kuntošem. Kurzy jsou pořádány v Praze, ale mají i svou dálkovou formu. Tato astrologická disciplína zažívá v současné chvíli obrovský comeback a na trhu je poměrně mnoho knih zabývající se touto tématikou. Osobně ale vím, že co kniha, to jiný postup. Pan Kuntoš má také denně aktualizovaný profil na facebooku, kde kromě denních horoskopů navěšuje i aktuality a měsíční přehledy.  Informace nejen o kurzech na stránkách:
 
 
Na webových stránkách, které jsem již uvedla,  najdete kromě nabídek kurzů i spoustu jiných zajímavých věcí a doporučuji se podívat i těm, kteří o kurzy zájem nemají, ale chtějí být v astrologickém obraze.
 
Nabídka různých kurzů je opravdu v současné chvíli obrovská. Mnou zde uvedené jsou kurzy, které jsem absolvovala nebo bych ráda absolvovala já. Neznamená to, že ostatní kurzy nejsou stejně kvalitní a možná se při troše hledání dostanete i na stránky hodnotící úroveň těchto kurzů.
 
2. Pro samouky nebo pro orientaci v astrologickém prostředí a případně potvrzení, že je to opravdu obor, kterému se chcete intenzivněji věnovat, je možné začít u odborné literatury.
 
 
KNÍŽKY /UČEBNICE:
 
Mými oblíbenými autory jsou: Liz Greenová, Stephen  Arroyo, Judy Hallová, Markus Jehle , Steven Forrest a Martin Schulman
 
Základní knihy = ty učebnice z kterých čerpám stále aneb od základu po praxi
 
Velká učebnice astrologie – Sakoian, Acker
 
Horoskop a jeho správný výklad – Tracy Marks
 
Karma z minulosti – Judy Hallová
 
Encyklopedie astrologie – Catherine Aubierová
 
A rozhodně bych nezapomněla:

Praktická astrologie – Jan Kefer, Hádes a jeho Učebnice vědecké a tradiční astrologie  

Křesťanská astrologie – William Lilly
 
3. V době internetu rozhodně nemůžu přejít bez povšimnutí webové stránky
 
WEBY:
 
Nabídka informací na webech je obrovská a záleží jen na Vás, co má pro Vás nejpřijatelnější formu a jaké informace od stránek čekáte.  Osobně sleduji nejčastěji stránky Astrologické asociace. Má to hned několik důvodů: 1) spoluzakladatelem je moje učitelka Eva Prokešová a Antonín Baudyš, 2) na webu je nabídka záznamů z Astrostřed a je z čeho si vybírat. Vybraná témata lze koupit i zpětně. Veškeré informace o asociaci a fungování naleznete na stránkách:

 

 
Zahraniční weby:
 
Francouzsky Astrotheme, www.astrotheme.com - užitečný zdroj dat známých osobností
 
Švýcarský Astrodienst: www.astro.com
 
POČÍTAČOVÉ ASTROLOGICKÉ PROGRAMY:
 
Na trhu jsou dne různé programy, které za Vás horoskop vypočítají.
Asi nejlepším programem je Solar Fire – pouze v anglické verzi, ale lze zakoupit  videokurz nebo můžu poskytnout manuál, který jsem si dělala pro své potřeby ve formátu  Pdf.
 
V Čechách je hojně využívaný i Johannes, jedná se o český program českých autorů, pořizovací cena nižší než u Solar Fire.
 
Na internetu jsou i programy volně ke stažení, ale osobně neznám a tak nemůžu zhodnotit (například Astrolog 4.51f -  ZET)
 
V případě, že se rozhodnete pro nějaký kurz, určitě si oblíbíte program svého učitele.
 
 
Jestli váháte, zda se pustit do seznamování s astrologií věřte, že málo co Vás naučí poznat sama sebe tak dobře a že se budete bavit krásným i když náročným studiem.  Astrologie je zkrátka nádherná. Učí nás poznat sama sebe, být tolerantnější k sobě i chybám ostatních, odhalovat skryté stránky a nikdy Vás nepřestane překvapovat. Astrologie Vám pomůže v rozhodování, může Vám ukázat směr a umožní Vám třeba pomoci ve slabé chvilce i někomu blízkému.
Návrat na obsah